فرهنگی و دانشجویی
1398/4/1 شنبه
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان یزد:
برگزاری مراسم گرامیداشت شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید در دانشگاه پیام نور استان یزد

.

فرازی از آخرین مناجاتنامه دکتر مصطفی چمران قبل از شهادت
"خدایا راهنمایم باش تا حق کسی را ضایع نکنم که بی احترامی به یک انسان همانا کیفر خدای بزرگ است. خدایا مرا از بلای غرور وخودخواهی نجات ده تا حقایق وجود را ببینم و جمال زیبای تو را مشاهده کنم. خدایا پستی دنیا و ناپایداری روزگار را همیشه در نظرم جلوه گر ساز تا فریب زرق و برق عالم خاکی مرا از یاد تو دور نکند. خدایا من کوچکم، ضعیفم، ناچیزم، پر کاهی در مقابل طوفان‌ها هستم. به من دیده عبرت بین ده تا ناچیزی خود را ببینم و عظمت و جلال ترا براستی بفهمم و بدرستی تسبیح کنم. ای حیات با تو وداع می‌کنم با همه زیبایی‌هایت، با همه مظاهر جلال و جبروت، با همه کوه‌ها و آسمان‌ها و دریاها و صحراها، با همه وجود وداع می‌کنم. با قلبی سوزان و غم آلود به سوی خدای خود می‌روم و از همه چیز چشم می‌پوشم. ای پاهای من، می‌دانم شما چابکید، می‌دانم که در همه مسابقه‌ها گوی سبقت از رقیبان ربوده اید، می‌دانم فداکارید، می‌دانم که به فرمان من مشتاقانه به سوی شهادت صاعقه وار به حرکت در می‌آیید، اما من آرزویی بزرگتر دارم، من می‌خواهم که شما به بلندی طبع بلندم، به حرکت در آیید، به قدرت اراده آهنینم محکم باشید، به سرعت تصمیمات و طرح‌هایم سریع باشید. این پیکر کوچک ولی سنگین از آرزوها و نقشه‌ها وامیدها و مسئولیت‌ها را به سرعت مطلوب به هر نقطه دلخواه برسانید. "

به گزارش روابط عمومی و به همت واحد فرهنگی دانشگاه پیام نور استان یزد و همزمان با سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید مراسم بزرگداشتی با حضور دکتر حاجی بابایی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، دکتر ابویی رییس بسیج اساتید استان، دکتر میرحسینی رییس دانشگاه پیام نور استان به همراه معاون و تنی چند از مدیران ستادی و مسئولان استانی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور استان یزد برگزار شد.

در این مراسم ابتدا دکتر میرحسینی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مصطفی چمران به بیان بخشی از خصوصیات عرفانی و بلند طبعی آن عزیز پرداخت.وی سپس به ارائه گزارشی از فعالیتها و امکانات دانشگاه در راستای ارتقای سطح علمی استان پرداخته و با ارائه آماری از عضویت بالای اساتید در این سازمان مقدس فعالیتهای بسیجی وار اساتید و کارکنان را در پیشبرد اهداف دانشگاه ستود.وی در پایان خواستار عنایت ویژه مسئولان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به این مجموعه عظیم دانشگاهی در راستای پیشبرد اهداف نظام آموزشی ایران اسلامی شد.در ادامه دکتر ابویی رئیس سازمان بسیج اساتید استان یزد نیز ضمن خیر مقدم به میهمانان محترم بالاخص دکتر حاجی بابایی با بیان اینکه دکتر مصطفی چمران جزء اولین افرادی بود که مقاومت را در آن زمان حساس استحکام بخشید به ذکر فعالیتهای گسترده آن شهید والا در راستای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخت.در پایان دکتر حاجی بابایی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی دکتر مصطفی چمران را در نگاه اول سربازی وفادار و گوش به فرمان ولایت معرفی نمود و وی را در تمامی عرصه های علمی، فرهنگی، نظامی بسیار فعال دانست و انقلاب اسلامی را نیازمند اساتیدی همچون شهید چمران دانست.وی از تمامی کسانی که پیگیر رفع مشکلات جامعه هستند تشکر و قدر دانی نمود و از اساتید دانشگاه دعوت کرد تا در عرصه های اقتصادی و تولیدی نیز یاریگر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند. وی در پایان با اعلام اینکه با لطف خداوند منان و همکاری مجلس و دولت بخصوص در کمیسون برنامه و بودجه، در خصوص اعتبارات و بودجه کشور مشکلات را مرتفع نمودیم به تشریح مسائل و مشکلات داخلی و خارجی کشور برای حاضرین پرداخت.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ