اخبار ویژه
 
نشست خبری سرپرست جدیددانشگاه پیام نورمرکز میبد در محل سالن کنفرانس این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه :دکتر علیرضا پاک گوهر در جمع خبرنگاران با بیان این که دانشگاه پیام نور میبد در جذب دانشجو وضعیت مطلوبی ندارد، اعلام نمود که مساله کاهش دانشجو یک مساله عمومی برای همه دانشگاه ها بوده و وزارت علوم برای حل این مشکل به آمایش سرزمینی دانشگاه ها پرداخته است که در صورت اجرای کامل آن انتظار بهبود وضعیت کنونی را داریم.وی تعداد دانشجوی سال تحصیلی کنونی این دانشگاه را بیش از 600 نفر اعلام کرد .

دکتر پاک گوهر افزود: هرچند دانشگاه ظرفیت جذب و ارائه خدمات علمی و فرهنگی به 10 هزار دانشجو را نیز دارد تاکنون برنامه‌ مشخص و جامع و کاملی برای جذب دانشجویان در این دانشگاه صورت نگرفته و توسعه‌  رو به بالایی اتفاق نیفتاده و مسیر توسعه در پهنای حوزه فعالیت بوده است و بر همین اساس ما می کوشیم در جذب رشته تحصیلات تکمیلی اقدام لازم انجام دهیم که منوط به موافقت دفتر گسترش رشته های وزارت علوم می باشد.

دکتر پاک گوهر با بیان این که دانشگاه تنها در دو رشته کارشناسی ارشد دارای دانشجوست، گفت: متاسفانه به علت این که هیات علمی به صورت متمرکز جذب نشده، امکان تامین مدرس برای افزایش دوره‌های کارشناسی ارشد وجود ندارد.

به گفته وی، البته اغلب اعضای هیئت علمی جذب شده‌ دانشگاه دارای مدرک دکتری یا دانشجوی دکتری هستند لذا امیدواریم در سال‌های آینده، بدنه هیات علمی قوی‌تری در اختیار داشته باشیم.

این مسئول با اشاره به کمبود تعدا دانشجو در رشته‌های علوم پایه ، تصریح کرد: اپیدمی کمبود دانشجو در رشته‌های علوم پایه تنها مختص میبد و دانشگاه پیام نور نیست و این یک معضل و مشکل بزرگ است که در تمام دانشگاه‌ها‌ی کشور وجود دارد و به زودی به  یک بحران بزرگ تبدیل خواهد شد. دکتر پاک گوهر این موضوع را برای توسعه علمی کشور بسیار حائز اهمیت خواند و گفت در سال‌های آینده با افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان مواجه خواهیم بود ولی در مقوله متخصص رشته‌های علوم پایه با کمبود روبرو هستیم.

وی با بیان این که رویکرد و نگرش دانشگاه پیام نور برقراری تعامل و ارتباط بیشتر با صنعت است، اظهار کرد: این موضوع با توجه به صنعتی بودن شهرستان میبد در دستور کار دانشگاه است .

 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر